Priča o Crvenkapici

Autor: Mirna Pavišić, 21. 10. 2021. 20:33

Učenici prvoga razreda s učiteljicom Katom Pajić izradili su svoju prvu slikovnicu povezujući sadržaje hrvatskoga jezika i likovne kulture. Nakon obrade bajke Crvenkapice Braće Grimm, učenici su redoslijed radnje usvajali vlastitom izradom slika za slikovnicu. Učeničke slike popraćene odgovarajućim tekstom spojili su u zajednički projekt slikovnice spretno i uspješno. Pogledajte slikovnicu naših marljivih učenika.

[više]

Međunarodni dan osviještenosti o gubicima i otpadu hrane

Autor: Mirna Pavišić, 30. 9. 2021. 13:24

Dana 29.9., učenici prvog razreda i njihova učiteljica Kate Pajić obilježili su Međunarodni dan osviještenosti o gubicima i otpadu hrane. Ministarstvo poljoprivrede 2020. godine je pokrenulo niz aktivnosti u cilju podizanja svijesti vezano uz problem prekomjernog bacanja hrane u Republici Hrvatskoj.

Usvajanje pozitivnih navika treba poticati od najranije dobi stoga je najmlađima posvećena slikovnica koja im na zanimljiv način pojašnjava što je to otpad od hrane i kako se ponašati da ga smanjimo. Slikovnicu su zajedno pročitali te nakon toga utvrdili što mi možemo napraviti u vezi smanjenja otpada od hrane. Savjete o novim znanjima i navikama podijelili su sa članovima kućanstva.

[više]

Započele prijave za EDIT CodeSchool 2021/2022 - Besplatnu školu primijenjenog programiranja za osnovnoškolce i srednjoškolce

Autor: Mirna Pavišić, 24. 9. 2021. 13:10

[više]

Osvojeno treće mjesto za pisani rad "Milna"

Autor: Mirna Pavišić, 23. 9. 2021. 12:04

U organizaciji Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci održan je literarni natječaj Male vinkovačke jeseni za učenike viših razreda osnovnih škola i učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Tema natječaja je bio zavičaj. Naša učenica Petra Grassi, učenica 6. razreda, osvojila je treće mjesto za pisani rad Milna pisan milnarskom cakavicom. Čestitamo našoj Petri na ovom uspjehu!

[više]

Poziv na testiranje Vijest ima dokument u privitku

Autor: Katarina Doša, 22. 10. 2021. 08:59

POZIV NA USMENO TESTIRANJE

kandidatima koji ispunjavaju uvjete iz natječaja i koji su pravodobno dostavili svu traženu (potpunu) dokumentaciju, uz prijavu na natječaj, za radno mjesto:

1. učitelja/ice talijanskog jezika
  2. stručnog suradnika - knjižničara

Raspored pogledajte u prilogu.

Dobrodošli prvaši!

Autor: Mirna Pavišić, 23. 9. 2021. 13:56

6. rujna veselo smo dočekali ovogodišnje prvaše. Prigodni program osmislili su učenici 5. razreda sa svojom bivšom učiteljicom Ecijom Ozretić.

Dragi prvaši, želimo vam puno lijepih i sretnih dana u školskim klupama!

OPROŠTAJ

Autor: Mirna Pavišić, 10. 9. 2021. 20:50

Dana 31.8.2021. oprostili smo se od dugogodišnje ravnateljice naše škole, Milke Restović, koja je otišla u zasluženu mirovinu.

Sve škole imaju ravnatelje, no rijetke su one škole u kojima ravnatelji u punom smislu riječi žive školu, žive kolektiv o kojem brinu i žive sve one priče učenika i roditelja koji su s godinama prošli i prolaze kroz učionice ove naše male škole. Upravo zato bivša ravnateljica nije bila samo ravnateljica ove škole, bila je njen zaštitini znak, njena ikona i svi smo svjesni jedne stvari, a to je da se jedna ovakva ravnateljica više ne može ponoviti.

Ovim putem još jednom želimo zahvaliti ravnateljici Milki što nas je uvijek držala na okupu, što je pokazala da se trudom i u ovako maloj sredini i maloj školi mogu itekako provoditi hvalevrijedni projekti, da se može i treba pratiti tehnološki razvoj i da učenici i osoblje ne zaostaju ni u čemu u odnosu na neke mnogo veće gradske škole.

Nije ni emotivno, patetično, ni pretenciozno reći da je ravnateljica Milka svoje srce ostavila ovoj maloj milnarskoj školi i u svima nama utkala dio svog poziva – jer ovaj posao nije običan posao. Posao u prosvjeti dobro može raditi samo onaj tko ga smatra svojim pozivom. A našoj ravnateljici je upravo to i bio – poziv, a ne posao.

Ravnateljice, hvala Vam i sve najbolje u (itekako) zasluženoj mirovini!

[više]

OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE O POČETKU NASTAVE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonela Cecić-Vidoš, 3. 9. 2021. 07:56

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Vjerujemo da i vi, kao i mi, s nestrpljenjem čekate početak nove školske godine i sve informacije koje će regulirati nastavu. Radujemo se početku rada.

Prvi dan nastave je u ponedjeljak 6. rujna 2021.g. u 8:10 h za sve učenike od 2. do 8. razreda.Ulazak za sve učenike je 10 minuta prije početka nastave.

Svi učenici u školu ulaze s maskom. Učenici viših razreda dezinficiraju ruke na ulazu u uučionicu ,a učenici nižih razreda peru ruke tekućim sapunom prije ulaska u učionicu. Učenicima nisu potrebne papuče.

Udžbenike i radne materijale učenici preuzimaju u školi, a detalje o podjeli učenici će dobiti od svojih razrednika.

Prijem prvaša  biti će u školskoj dvorani  u 10:30 h. Učenici smiju doći u pratnji samo jednog roditelja koji u školu ulazi obvezno s maskom.

Povratak autobusa iz Milne je u 11:30.

Posebno molimo učenike i roditelje da se pridržavaju svih propisanih mjera koje možete proučiti u privitku.

Želimo Vam uspješan i zdrav početak!

« Studeni 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET .