OPROŠTAJ

Autor: Mirna Pavišić, 10. 9. 2021.

Dana 31.8.2021. oprostili smo se od dugogodišnje ravnateljice naše škole, Milke Restović, koja je otišla u zasluženu mirovinu.

Sve škole imaju ravnatelje, no rijetke su one škole u kojima ravnatelji u punom smislu riječi žive školu, žive kolektiv o kojem brinu i žive sve one priče učenika i roditelja koji su s godinama prošli i prolaze kroz učionice ove naše male škole. Upravo zato bivša ravnateljica nije bila samo ravnateljica ove škole, bila je njen zaštitini znak, njena ikona i svi smo svjesni jedne stvari, a to je da se jedna ovakva ravnateljica više ne može ponoviti.

Ovim putem još jednom želimo zahvaliti ravnateljici Milki što nas je uvijek držala na okupu, što je pokazala da se trudom i u ovako maloj sredini i maloj školi mogu itekako provoditi hvalevrijedni projekti, da se može i treba pratiti tehnološki razvoj i da učenici i osoblje ne zaostaju ni u čemu u odnosu na neke mnogo veće gradske škole.

Nije ni emotivno, patetično, ni pretenciozno reći da je ravnateljica Milka svoje srce ostavila ovoj maloj milnarskoj školi i u svima nama utkala dio svog poziva – jer ovaj posao nije običan posao. Posao u prosvjeti dobro može raditi samo onaj tko ga smatra svojim pozivom. A našoj ravnateljici je upravo to i bio – poziv, a ne posao.

Ravnateljice, hvala Vam i sve najbolje u (itekako) zasluženoj mirovini!

« Rujan 2021 »

20.09.2021. 14:48
U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj ... The post Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške appeared first on CARNET .