Kutak stručne službe

ŠTO RADI DEFEKTOLOG?

Defektolog je stručni suradnik u osnovnoj školi koji obavlja poslove prevencije, dijagnostike i tretmana različitih oblika posebnih potreba djece, odnosno radi s učenicima s teškoćama u razvoju, s učenicima s teškoćama u učenju, problemima u ponašanju i emocionalnim problemima te s učenicima s teškoćama uvjetovanim odgojnim, socijalnim i ekonomskim čimbenicima.

Rad defektologa usmjeren je na suradnju s učenicima, roditeljima i učiteljima, a radi u timu s pedagogom s kojim ostvaruje blisku suradnju u svim područjima rada.

ČIME SE BAVI PEDAGOG?

Pedagog je stručni suradnik u školi kojem je osnovni posao neposredni rad s učenicima, učiteljima i roditeljima. Pomaže učenicima u prevladavanju teškoća u učenju i ponašanju i jačanju pozitivnih stavova, vrijednosti i ponašanja kao što su međusobno prihvaćanje, pomaganje, uvažavanje, solidarnost, briga za zdravlje i čist okoliš i slično.

Pedagog savjetuje i roditelje kako da pomognu djeci te učitelje kako da uspostave dobar odnos i komunikaciju s učenicima. Surađuje i s ravnateljem i ostalim stručnim suradnicama u školi: defektologinjom i knjižničarkom.

RADNO VRIJEME STRUČNE SLUŽBE

Utorak  8:00 - 13:30
Srijeda
Četvrtak
Petak

« Rujan 2021 »

20.09.2021. 14:48
U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj ... The post Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške appeared first on CARNET .